Bohemia Jazz Fest

 
  • Festivaly
  • Hudba
  • Partnerská spolupráce

náměstí Republiky

Zobrazit na mapě
09. 07. 17:00

Bohemia Jazz Fest je jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí, jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí. Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České Republice. V roce 2010 festival přilákal více než 70 000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi, s významným ekonomickým dopadem. Na všech "open-air " koncertech hrají světoví hudebníci na velkolepých, středověkých náměstích. Všechny koncerty jsou zdarma.

Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Foto: David Peltan, Bohemia Jazz Fest

O autorech

Bohemia Jazz Fest

Organizátor akce

Bohemia Jazz Fest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů
v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí, jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí.

Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České Republice. V roce 2010 festival přilákal více než 70 000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi, s významným ekonomickým dopadem.

Na všech "open-air " koncertech hrají světoví hudebníci na velkolepých, středověkých naměstích.

Všechny koncety jsou zdarma.

Díky našim sponzorům, mecenášům a podporovatelům, Bohemia Jazz Fest se stal více než jen další hudební festival. Je to letní rituál, kde se scházejí jazzoví fanoušci z celé střední Evropy v České Republice, aby slyšeli a viděli ty největší světové jazzové interprety - a zcela zdarma.

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury

 

Plzeň 2015 je hrdým partnerem tohoto projektu.