Pilsen Busking Fest 2015

 
  • Festivaly
  • Hlavní program
21. 09. 10:00 - 26. 09. 22:00

Od pondělí 21. do soboty 26. září se bude v ulicích v centru Plzně konat druhý ročník festivalu pouličního umění – Pilsen Busking Fest 2015. Stejně jako vloni doplní festival program Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, a stane se tak jeho součástí. Oproti loňskému roku se však festival výrazně rozroste, a to nejen počtem účinkujících buskerů a míst, na nichž budou předvádět své dovednosti, ale i nabídkou doprovodného festivalového programu. Celé historické jádro na šest dní ožije živými vystoupeními mnoha českých i zahraničních hudebníků, divadelníků, tanečníků nebo např. artistů. Součástí bohatého programu (denně od 10 do 22 hodin) bude i možnost vyzkoušet si některé umělecké dovednosti na vlastní kůži. To vše bude festivalovým návštěvníkům i náhodným kolemjdoucím nabízeno ve veřejném prostoru zcela zdarma a záleží pak na každém divákovi, zda a jakou částkou přispěje vystupujícímu umělci „do klobouku“.

Na festivalu se objeví přes 150 účinkujících z Česka, Velké Británie, Itálie, Izraele, Německa, Argentiny, Španělska či Srbska, mezi nimi Dario Rossi, Echo & Tito, Sun Tailor, Thom Artway, Justin Lavash, N’toko, Vasilův Rubáš, Electric Lady a mnoho dalších, často netradičních umělců. Kompletní seznam účinkujících a další informace naleznete na oficiálním webu www.buskingfest.cz nebo na facebookové akci Pilsen Busking Fest 2015.

Pořadatelé: Conexis, z. s., Oupn Ér o.s. , Místní borci a Symphony Work 

Foto / video

O autorech

Oupn Ér, o. s.

Občanské sdružení Oupn Ér, o. s. vzniklo pro zaštítění pořádání festivalů a akcí menšího i většího rozsahu pořádaných v Plzni a okolí ve spolupráci s dalšími subjekty. Naše zaměření je především na hudbu stylu folk a country a příbuzných žánrů (western music, trampská hudba, blues…). Tvořit příjemné chvíle pro lidi především nekomerčním způsobem a snažíme se zajistit příjemnou atmosféru k poslechu hudby a sledování doprovodného programu.

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury

 

Plzeň 2015 je hrdým partnerem tohoto projektu.