Stroj času

 
  • Výstava
  • Hlavní program
  • Partnerská spolupráce
13. 08. 11:00 - 09. 10. 19:00

Interaktivní výstava pro děti na motivy knihy Historie Evropy české ilustrátorky Renáty Fučíkové.

Ulovit mamuta nebo zachránit princeznu není snadná věc. Kdo to nezkusil, ten to neví. Jít zážitkům naproti je skvělá věc, ale putovat časem v protisměru je ještě lepší! Nastupte do stroje času, který vás teleportuje do historie dávné i nedávné. Naprogramován je na cesty do pravěku, za Kelty, do antického Říma, středověku, renesance i do 19. a 20. století. Létat časem můžete libovolně, tam a zpátky a to prostřednictvím interaktivní výstavy pro děti na motivy knihy Historie Evropy české ilustrátorky Renáty Fučíkové. Ať už jste malí či velcí, odstávají vám uši a máte jedenáct prstů, pojďte s námi objevit evropskou historii. Jedničku z dějepisu od nás sice nedostanete, ale dozvíte se dost zajímavých věcí, to se můžete spolehnout!

Expozice zve malé i velké návštěvníky k objevování evropské historie, k objevování proměn každodenního života. Díky kostýmům, prostředím a aktivitám, které tam pro ně budou připraveny, budou mít návštěvníci pocit, že se opravdu ocitli v dané době. Soustředíme se na každodennosti dané doby a vyzdvihujeme podstatné rysy dané epochy. Neklademe si za cíl naučit návštěvníky historii ani nesuplujeme školní dějepis. Chceme, aby si lidi vyzkoušeli, co bylo pro danou dobu typické a čím se lidé zabývali. A skrze hru a zábavu pochopili souvislosti, které ovlivňují i dnešní život. Jak si návštěvníci výstavu užijí, je zcela na nich. Mohou si odnést spoustu poučení a informací nebo si mohou přijít „jen“ hrát na princezny, lovce mamutů či napodobit vědce v jeho laboratoři…

Kniha Historie Evropy byla nominována na cenu Magnezia Litera, na cenu Nejkrásnější kniha roku. Dostala výroční cenu Zlatá stuha za původní literaturu pro děti a mládež. Získala mezinárodní ocenění White Raven v Internationale Jugendbibliothek Muenchen. A dále Cenu ministra školství a Cenu knihovníků.

Pokud mají vaše děti doma svoje oblíbené kostýmy, neváhejte a vemte je s sebou na výstavu!

► Každou zářijovou sobotu od 14 do 17 hodin se budou v rámci Stroje času konat animační dílny, které budou zdarma ke vstupence.
 

Realizační tým výstavy:
Koncepce projektu: Renáta Fučíková a Karey Rawitscher
Kurátor expozice, vývoj interaktivních částí expozice: Karey Rawitscher
Ilustrace a vizuální supervize: Renáta Fučíková
Historická supervize: Renáta Fučíková
Architektonické řešení: Martin Kožnar, Pavel Svoboda, Lukáš Urbanec
Produkce, projektová manažerka: Sylva Kofroňová
Vývoj lektorských programů: Tomáš Novotný
Marketing: Dagmar Sedláčková
Výtvarná realizace: Sunshine Cabaret/Martin Wadlejch, Klára Hejlková, Kateřina Hadravová
Stavba, grafika, tisky: Hoch a synové s.r.o.
Kostýmy: Silva Urbancová

O autorech

Sladovna Písek

Sladovna je živý kulturní prostor - místo, kde se kultura žije a není výsadou jen těch nejchytřejších, nejtalentovanějších, případně nejbohatších. Sladovna chce být prostorem, kde si hrají a tvoří děti i dospělí, kde se od sebe navzájem učí, kde je možné volně přecházet hranici mezi světem dětí a dospělých. V dětech chceme realizovat to nejlepší ze sebe, co máme. Sladovna chce být prostorem, kde s dětmi budeme moci více a intenzivněji být.

Plzeň 2015

Tento projekt finančně podpořila Plzeň 2015, o.p.s.

Mohlo by Vás zajímat