Plzeň bude mít do roku 2015 novou budovu divadla

Zastupitelstvo města Plzně ve čtvrtek 22. března schválilo výstavbu nové budovy městského divadla v Jízdecké ulici. Stavba nového divadla je součástí projektu Evropské hlavní město kultury, ke které se Plzeň zavázala v přihlášce ke kandidatuře o titul EHMK 2015.

Světovar se s jarem otevřel kulturnímu životu

S prvním jarním dnem se probudil prostor budoucího kulturního centra 4×4 Cultural Factory na Světovaru. Pestrou kulturní nabídku měsíčních akcí zahájila výstava akademického sochaře Jiřího Beránka s názvem Síla ticha, která potrvá až do 21. dubna. Kromě toho nabídne zajímavý program.

Začátkem dubna ve Světovaru vystoupí dvě odborné kapacity: Benjamin Fragner z ČVUT, který se 6. dubna bude věnovat tématu industriálního dědictví, výjimečně ve čtvrtek 12. dubna pak geolog a filosof Václav Cílek uvede besedu o fenoménu poutnictví .

     

Školení pro interkulturní průvodce

V rámci projektu Zažij Plzeň pořádá Tandem třídenní školení pro interkulturní průvodce akcí v Plzni. Představte Plzeň svýma očima jako Evropské hlavní město kultury 2015!

 

Chcete se podílet na přípravách Dne Meliny Mercouri 2012?

Před dvěma roky zažila Plzeň poprvé proměnu rušné Americké třídy v pěší boullevard. V tento červnový den se na ulici tančilo, zpívalo, hrálo divadlo a hlavně žilo. Zajímá vás, jaké to bude letos, a chtěli byste se zúčastnit příprav? Ozvěte se na kontakt na konci příspěvku, těšíme se na vaše nápady!

Ve Světovaru bude přednášet filosof Václav Cílek

Ve čtvrtek 12. dubna v 18 hodin se ve Světovaru koná beseda s významným českým filosofem a geologem Václavem Cílkem na téma „Novodobé poutnictví“.