Přijďte diskutovat s architekty!

Již druhý plzeňský Otevřený think-tank architektů je zaměřen na iniciativy, které se věnují vzdělávání občanské společnosti v oblasti architektury, veřejného prostoru a urbanismu od mateřských škol po školy střední. Kdy a kde? 1. dubna, od 9:30 do 17.30 v Domě hudby, Husova 30, Plzeň.

Co se chystá na Světovaru?

Přijďte zjistit co se bude dít v roce 2015 na Světovaru! Kulturní fabrika Světovar, která vzniká v rámci projektu Evropské hlavní město kultury v objektu bývalého pivovaru a kasáren u konečné tramvaje č. 2, se otevře na jaře 2015. Měla by sloužit nejen jako umělecké zázemí plzeňským a zahraničním tvůrcům, chce být také otevřeným centrem pro místní obyvatele, rodiny s dětmi a seniory. Chcete-li se dozvědět víc o plánovaném programu, rozvržení prostor v budově, možnostech jeho využívání či o aktuálním průběhu rekonstrukce, přijďte na informační schůzku, kde zástupci společnosti Plzeň 2015 představí...

   

Jdi dál!

Přijďte se podívat na první celovečerní snímek plzeňského autora Martina Páva Jdi dál!, který se natáčel částečně v Plzni a částečně v Indii. 22. března v kině Beseda.

 
     

Spolupracujete s Plzní 2015? Získejte podporu od kraje

Blíží se deadline pro sběr žádostí o finanční podporu Plzeňského kraje. Všichni žadatelé, kteří spolupracují s Plzní 2015, teď mají možnost získat více bodů pro získání dotace na svou aktivitu. Memorandu o spolupráci je totiž jedním z hodnotících hledisek při schvalování dotací. Kritéria regionálního programu Plzně 2015 jsou: 1. Kulturní akce/ projekt dramaturgicky spadá do regionálního programu Plzně 2015 - tzn. tematicky odpovídá jedné ze tří linií regionálního programu – Západočeské baroko, Landart, Industriální dědictví. 2. Rozvoj...

Hledáme posilu do týmu

Plzeň 2015 hledá manažera / manažerku přeshraniční spolupráce a projektů spojených s německy hovořícími zeměmi.

 

Tvůrčí videoart pobyty

Pracujete s videoartem? Možná právě pro vás je určená výzva Českého centra v Bruselu, díky které můžete vyjet na dvoutýdenní rezidenční pobyt do Vlámska.

   

 


Sledujte Plzeň 2015