Kulturquell – Co jsme vymysleli, než nám spadla pěna?

První plzeňský kulturní thinktank je za námi. Co přinesla netradiční konference, která se pod názvem KULTURQUELL odehrála 24. května 2012 v osmi plzeňských hospodách?

Na ulici jako doma. Zažijte proměnu rušného centra Plzně v místo, kde chtějí lidé žít!

Když Plzeň kandidovala na titul Evropské hlavní město kultury 2015, jedna z nejrušnějších plzeňských ulic, Americká třída, se na jeden den proměnila v pěší boullevard plný kaváren, příjemných zákoutí a uměleckých vystoupení. Tak vznikl Den Meliny Mercouri. S letošním ročníkem se pojí události vypovídající o našem vztahu k veřejnému prostoru. Probíhající demolice Domu kultury u mnohých Plzeňanů vyvolala nesouhlas a zájem o principy, kterými dění ve svém městě mohou ovlivnit.

     

Pozvánka – TOHLE ŽE JE CÍRKEV?! křesťanský festival ve Světovaru

Světovar ožije ve dnech 7. 6. – 9. 6. 2012 festivalem, který pořádají  plzeňští  křesťané. Na programu jsou hudební vystoupení, divadlo...

 

Pozvánka na fotoworkshop Foťte! (lépe)

Praktický fotoworkshop, který Vás naučí lépe ovládat Váš fotoaparát. Naučíme Vás krok za krokem ovládat věci jako clona, čas a zlatý řez. Vše, co se dozvíte si zároveň vyzkoušíte v zajímavém a inspirativním areálu bývalého pivovaru Světovar v Plzni na Slovanech. Délka workshopu: 3 hod.

 

Začátek století / výstava

Západočeská galerie v Plzni Vás srdečně zve na výstavu ZAČÁTEK STOLETÍ České umění prvního desetiletí 21. století. Výstava Začátek století je reprezentativním obrazem českého umění prvního desetiletí 21. století.