13|08 13|08 13|08 13|08 13|08 2015     2015
 

Do Plzně míří magický kolotoč z Francie

Plzeň bude teprve sedmým městem, kde se představí výtvarný kolotoč s mechanickými loutkami Le Manège Carré Sénart. „Manéž je zážitkem pro každého, kdo do jejího světa vstoupí,“ zve umělecký šéf Petr Forman. Stavba patrně největšího výtvarného kolotoče světa, který přiveze celkem 9 kamionů, potrvá 13 dní. První projížďku můžete zažít už 5. září na náměstí Republiky.

Soutěžte s umělci

O celých 100 eur můžete soutěžit s uměleckým rezidentem v Plzni Jonmarem van Vlijmenem. Stačí navrhnout vlastní verzi vlajky Evropské unie. Galerie Vestředu se totiž na toto léto proměnila v dočasný úřad Evropské Unie pro evropského úředníka budoucnosti. Je jím Jonmar van Vlijmen, holandský umělec, který se dlouhodobě věnuje evropské identitě. Soutěž s mexickým umělcem Carlosem Carmonamedinou je z trošku jiného soudku. Carlos pořádá každou neděli gastronomické workshopy na plovárně. Vy teď můžete vyhrát romantickou večeři pro dva. Stačí si vyfotit jídlo a nahrát ho na svůj profil na Instagramu, Twitteru nebo Facebooku a přidat #foodingplzen2015. Hodně štěstí a dobrou chuť!

   

Rozšiřte naše řady!

Hledáme pracovníka informačního pultu ve vznikajícím Meeting pointu! Máte nadšení pro věc, vládnete jazyky, Plzeň znáte jako své boty a myslíte si, že byste uměli svou slabost pro město předat návštěvníkům? V tom případě neváhejte ani minutu, potřebujeme vás co nejdřív!

 
     

Barokní festival se pomalu chýlí ke konci

Festival 6 týdnů baroka se blíží do cíle. Na síle ale neubírá. Závěrečné vyvrcholení bude patřit barokní noci v Manětíně. Ještě před tím vás ale čeká varhanní recitál a pouť v Plasech, koncert v Mariánské Týnici, barokní den v krajině v Nečtinech či ukázka řemesel a výstava na Rabštejně. Do Plas a Manětína se navíc můžete zdarma svézt historickým autobusem. 16. srpna v 6:30 a 22. srpna v 16:15 bude na nástupišti 36 autobusového nádraží přistaven vůz, který vás odveze na barokní radovánky. Zpátky vyrazí po skončení programu asi ve čtvrt na 11.

 

Zapojte se do Klubové noci

Plzeň 2015 vyhlašuje výzvu pro provozovatele hudebních klubů a pořadatele hudebních akcí v Plzni. Získejte pro své akce finanční a marketingovou podporu!

   
 
Přidejte se k nám na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Najděte si Plzeň 2015 na Facebooku, Twitteru, Instagramu a sledujte naše videa na kanálu YouTube.

ARCHIV NEWSLETTERŮ
ODHLÁSIT ZASÍLÁNÍ NEWSLETTERU

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz