03|09 03|09 03|09 03|09 03|09 2015     2015
 

První návštěvníky sveze magický kolotoč již tento pátek

Již od druhé poloviny srpna roste na náměstí Le Manège Carré Sénart - magický kolotoč z Francie. Jeho první jízda se uskuteční tento pátek ve 14.00. Přijďte si zblízka prohlédnout fantazijní svět, který vytvořili francouzští umělci, poslechnout si kapelu nebo si dát malé občerstvení a zjistit novinky o projektu v nově postaveném Meeting Pointu Plzně 2015!

Katedrála se promění v plátno pro světelnou projekci

Le Manége Carré Sénart se návštěvníkům představí ve spojení s projekcí na katedrálu sv. Bartoloměje. Jejím autorem je umělecká skupina 3dsense a výtvarník Josef Lepša. Projekce se budou promítat přímo na katedrálu sv. Bartoloměje každý den kromě pondělí po setmění, aby dotvořily atmosféru magického světa manéže. V rámci slavnostního spuštění manéže 5. září ve 20:30 hodin se však chystá ještě speciální videomapping: ojedinělá projekce ve spolupráci s generálním partnerem Plzeňskou teplárenskou, a.s. představí příběh života v plzeňském ráji.

   

Petr Horký: Století Miroslava Zikmunda

V září dorazí do kin celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda, který vůbec jako první mapuje pozadí cest a životy dua Zikmund & Hanzelka. A právě vznik tohoto dokumentu přijede do Plzně přiblížit jeho režisér a cestovatel Petr Horký.

 

Divadelní koláž Čojč v Pekle

Osmnáct mladých lidí z Čech a Bavorska vytvořilo divadelní koláž Čojč během dvou projektových částí ve Weidenu a v Plzni. Její jednotlivé scény jsou pochopením vztahu člověka a urbanizovaného prostoru, v němž trávímě většinu svého života. Přijďte se podívat!

     

Anděl Fest láká dobrovolníky

Pod mottem „Město vytváříme společně!“ proběhne v polovině října třídenní dobrovolnický festival projektu Plzeň 2015. Anděl Fest je festivalem dobrovolnických aktivit s jasným cílem – přispět k opravě, čištění a zkrášlení města Plzeň předtím, než do města v příštím roce zavítají tisíce návštěvníků. Připojit se k 1. ročníku festivalu mohou zájemci po přihlášení na webových stránkách Plzně 2015 - a to až do 10. října. „Pojďme dát městu více barev, přispějme k lepšímu soužití, k pohodlnějšímu pohybu handicapovaných po městě, informujme o možnostech dobrovolnictví, upravme a otevřme Plzeň světu! Čím více nás bude, tím viditelnější bude výsledek,“ vyzývá Christian Potiron z týmu Plzeň 2015.

 

Fashion Bazar míří do Nebe

Café bar Nebe bude v sobotu hostit módu. V rámci Fashion Bazaru můžete nejen nakoupit oblečení, ale také se poradit se stylistkou nebo si dopřát kosmetické a vlasové poradenství.

   

Přihlašte se na kurzy arts managementu

Kurzy arts managementu se v Plzni uskuteční potřetí - a tentokrát naposled. Kurzy jsou určeny široké škále zájemců z řad pracovníků kulturních a uměleckých organizací, zástupcům samosprávy a všem těm, kdo se na vytváření kultury podílejí. Nebojte se přihlásit!

 

Historická linka propojí plzeňské atrakce

Každou zářijovou sobotu a neděli budou moci turisté i Plzeňané využít speciální linku histo