24|09 24|09 24|09 24|09 24|09 2015     2015
 

Další Loosův interiér se otevře pro veřejnost

Bendova 10 - adresa, která skrývá architektonický poklad. Adolf Loos zde ve 30. letech upravil interiér pro Viléma a Gertrudu Krausovy. Po roční rekonstrukci se již brzy jeho dveře otevřou i veřejnosti. Přijďte se podívat i vy!

Evropské hlavní město kultury 2015 i u vás doma

Co nás v roce 2015 čeká a jak to zasáhne do běžného života Plzeňanů? Na jaké velké akce se můžete těšit? Na to a vše ostatní, co vás o projektu Plzeň 2015 napadne, se můžete zeptat v rámci akce, kterou jsme interně nazvali „Vysavač“. Kdo zná film či knihu „Smrt krásných srnců“, jistě pozná, proč jsme zvolili právě tento název. Dejte dohromady skupinu minimálně osmi lidí a objednejte si členy týmu Plzeň 2015, kteří vám vše dopodrobna vysvětlí. Jako bonus s sebou na setkání přineseme pár plechovek zlatavého moku – jednoho z hlavních atributů Plzně, lístky na Le Manège Carré Senart a další pozornosti.

   

Legendární saxofonista Parker míří do Plzně

Maceo Parker – dvě slova, která jsou synonymem pro živoucí legendu funky. Slavný saxofonista, který vystupoval s Jamesem Brownem, odehraje v roce 2014 pouze jediný koncert v Česku...

 
     

Jubilejní PechaKucha Night na Borských polích

„Jubilejní desátá PechaKucha Night musí být opravdu velkolepá. Proto připravujeme doprovodný program a následnou narozeninovou afterparty,“ říká Alice Slavíčková, koordinátorka PechaKucha Night Plzeň. Doprovodný program začne již ve středu 24. září v kině Hvězda, kde vystoupí skupina N.O.H.A. Čtvrtek bude ve znamení první Silent party v Plzni. Vyvrcholením bude samozřejmě samotná PechaKucha Night vol. 10, která se tentokrát odehraje v areálu bývalého Obi na Borských polích. Po ní bude následovat X party, na které se představí jak čeští, tak zahraniční DJs.

 

Co nového v Plzni

Další díl pořadu TV Zak Za 5 minut 15 vás vezme na magický kolotoč, do nového Meeting Pointu a představí vám chystané aktivity v Plzni. Buďte v obraze!

   

Prohlédněte si běžně nepřístupné moderní interiéry

Atletický stadion ve Skvrňanech, Onkologické centrum, zrekonstruovaný byt ze 60. let... Účastníci Dne architektury budou budou moci navštívit hodnotné a inspirativní interiéry v Plzni. Připojte se také!

 

ARCHIV NEWSLETTERŮ
ODHLÁSIT ZASÍLÁNÍ NEWSLETTERU

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz