14|10 14|10 14|10 14|10 14|10 2015     2015
 

Nezmeškejte přihlášení na Anděl Fest!

Už jenom dva dny se můžete hlásit na dobrovolnické aktivity v rámci festivalu Anděl Fest. Přispějte k opravě, čištění a zkrášlení Plzně a pomozte město připravit (nejenom) na rok 2015. Chcete uklízet park? Vymalovat podchod? Pomoct při Mistrovství České republiky v simulované střelbě? Stále můžete vybírat z mnoha aktivit nebo se můžete jednoduše zúčastnit zajímavého doprovodného programu.

Nezmeškejte šanci svézt se na magickém kolotoči!

Doba, po kterou bude v Plzni stát výtvarný kolotoč Le Manège Carré Sénart, už se krátí. Poslední jízdu si návštěvníci budou moct užít 2. listopadu. Pokud se tedy chcete svézt, raději si návštěvu již naplánujte. Kolotoč teď navíc doprovází projekce s novým obsahem. S odjezdem manéže ale netradiční zážitky z Plzně nezmizí. Kolotoč Le Manège Carré Sénart totiž odstartoval Sezónu nového cirkusu. Po celkem 70 večerů se budete moci nechat okouzlit živou muzikou, akrobatickými výkony, ale také křehkou divadelní atmosférou a prostředím šapitó. Představení budou doprovázet i dílny pro veřejnost, kdy si budete moci jednotlivé cirkusové techniky sami vyzkoušet.

   

9. Mezinárodní bienále kresby Plzeň

Bienále kresby Plzeň je unikátní projekt, který se jako jediný v Evropě zabývá jednobarevnou kresbou. Letošní ročník obeslalo 461 autorů ze 44 zemí, pro expozici bylo vybráno 153 kreseb od 129 autorů z 32 zemí. Přijďte se podívat!

 
     

Přihlaste se na konferenci Open UP a soutěžte se svým nápadem!

Dvoudenní konference Open UP! se bude věnovat tématu Creative Placemaking - otázkám, jak využít umění a kulturní aktivity jako nástroje pro ekonomické a sociální oživení lokalit, měst a regionů. Registrovat se můžete již teď, a to buď na celou akci, nebo na její části. Můžete se také přihlásit do soutěže. Máte nápad, jak vylepšit alternativní dopravu v Plzni? Chytrou aplikaci na půjčování kol, návrh na inovativní stojan nebo třeba speciální terénní kola pro koloběžku? Přihlaste svůj návrh do 16. října 2014, odprezentujte v rámci festivalu Open UP! a získejte odměnu 25 tisíc na jeho realizaci!

 

Jazz bez hranic

Festival v roce 2014 nabídne na tři desítky akcí po celém Plzeňském kraji a v sousedním Bavorsku. Hlavní hvězdou bude orchestr německé televize SWR Big Band, světoznámý americký trumpetitsta Roy Hargrove nebo sólista orchestru Quincyho Jonese Michael „Patches“ Stewart.

   

Náměstí jako veřejný prostor

Je důležité mít na náměstí stromy? Mají se zde pořádat kulturní akce? Jak a proč komponovat do historického náměstí moderní prvky? Říjnová přednáška z cyklu Pěstuj prostor, která se koná 16. 10. od 18.30 v Domě hudby, představí téma Náměstí jako veřejný prostor.

 

Stará Plzeň očima Karla Votlučky na Everfundu

Plzeňská zákoutí a ulice před 70 lety inspirovaly plzeňského malíře Karla Votlučku. Přispějte na vznik jedinečné publikace, která originálním způsobem představí dnes už neexistující lokality nebo zákoutí.

ARCHIV NEWSLETTERŮ
ODHLÁSIT ZASÍLÁNÍ NEWSLETTERU

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz