V Plzni bude v létě živo

Spolu s Dnem Meliny Mercouri začíná v Plzni také multižánrový festival Živá ulice, který potrvá až do září 2012.V sobotu 23. června vystoupí na plzeňském náměstí skupiny Please The Trees & Elpida, The Prostitutes a další hudební překvapení.

Přijďte být Na ulici jako doma

Na počest zakladatelky projektu EHMK pořádáme v sobotu 23. června Den Meliny Mercouri. Na Americké třídě vás od 14 hodin čeká pestrý program s kavárnami a hospůdkami, pódia pro taneční, hudební i divadelní vystoupení, výstavy, otevřené ateliéry a tvůrčí dílny. Přijďte si vyzkoušet řadu netradičních aktivit: vytvořit virtuální graffiti, založit improvizovanou zahrádku, nebo zachytit ulici pohledem fotoobjektivu. Dovíte se, jak měla Americká vypadat podle původních plánů. Můžete si namalovat na chodník vlastní peršan a jen tak v klidu posedět. Pařížská ulice bude zvát do kinokavárny.

     

DISKUSE 2015: „Kultura v ulicích“

Ve čtvrtek 28. 6. 2012 od 18.00 h vysíláme další z pravidelných rozhlasových debat ke kulturnímu dění v Plzni, tentokrát na téma „Kultura v ulicích“. Chcete vědět, jaké akce se chystají v letních měsících v ulicích Plzně?

 

Hledají se Plzeňští inovátoři, průkopníci a podnikatelé!

Vyhlašujeme třetí ročník ankety Plzeňské ikony. Máte ve svém okolí někoho, kdo úspěšně a čestně podniká, je vynalézavý, přišel s něčím novým či neotřelým a obohatil tím nejen sebe, ale i své okolí? Hledáme podnikavé dobrodruhy, hrdiny a vynálezce současnosti, kteří se vydali se po neznámých stezkách, překonali nebezpečí, rizika i překážky. Inovátorem či průkopníkem může být muž i žena, může být velmi mladý anebo také už mít svůj věk. Přinesl do města, do své práce anebo do svého okolí či rodiny něco nového.

Zahajujeme projekt Ohrožené kostely

Pedagogové a studenti ÚUD ZČU v Plzni připravují v rámci regionální programové  linie Land art  Plzeň EHMK 2015 projekt Ohrožené kostely. Ze 122 ohrožených a zničených kostelů bude vybráno na dvě desítky míst...

V Plzni začala stavba nového divadla

Dne 13. 6. 2012 byl slavnostně položen základní kámen nového divadla, které je jednou z hlavních investic projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury.

 

ARCHIV NEWSLETTERŮ

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz