5|11 5|11 5|11 5|11 2015     2015
 

Připravte se na otevření ráje...

Datum 17. ledna 2015 znají už všichni zpaměti. V tento den se po letech příprav naplno spustí všechny akce Evropského hlavního města kultury 2015. Hlavní postavou slavnostního otevírání města bude samotná Plzeň pod taktovkou uměleckého ředitele Plzně 2015 Petra Formana, který vyzývá: „Přidejte se k nám a staňte se jednou z hlavních postav zahájení projektu Plzeň 2015!“

Objevte příběhy svého města!

Plzeň je místo plné významných událostí, lidských momentů a veselých historek. Přesvědčí vás o tom mapa Skrytého města, která obsahuje stovku konkrétních míst a příběhů, které se k nim váží. Interaktivní mapa vrací příběhy zpátky na místa přesně tam, kde se udály. Na objevování těchto míst a procesu tvorby stránky se podíleli samotní Plzeňané. Společně se tak podařilo vytvořit interaktivní mapu, která je určena především Plzeňanům a umožňuje jim poznat své město prostřednictvím dobových fotografií, vzpomínek a příběhů. Současný rozsah projektu není definitivní. Mapa teprve startuje, čili je jakousi ukázkou, jak by se mohla dále rozvíjet. Mapu si můžete prolistovat už teď!

   

PechaKucha s číslovkou 11

PechaKucha s pořadovým číslem 11 proběhne v Divadle J. K. Tyla jako galavečer ve slavnostním stylu. Mezi hosty budou například skvělý výtvarník František Skála, slacklinerka Anna Kuchařová nebo pořadatel Pioneer party Míra Valeš. Už máte svou vstupenku?

 
     

Plzeň 2015 hledá posily do svého týmu

Celkem čtyři volné pozice jsou momentálně k dispozici v týmu Evropského hlavního města kultury. Nové pracovníky hledáme do programového oddělení. Poptávka je po administrativním pracovníkovi či pracovnici, manžerovi či manažerce programové sekce, produkčním či produkční a řediteli či ředitelce kreativního inkubátoru. Poslední jmenovaná pozice je nejméně obvyklá. O co jde? Plzeň 2015 podporuje rozvoj kulturních a kreativních průmyslů a jejich provázání s růstovými odvětvími středoevropského regionu. Hlavním nástrojem podpory těchto odvětví se má stát Kreativní inkubátor Plzeň, podnikatelský inkubátor na podporu kulturních a kreativních průmyslů.

 

Akcent v Plzni

Festival Akcent se věnuje jednomu z hlavních programových proudů Plzně 2015 - Tranzit a menšiny. V letošním roce se podařilo z programu vybrat tři zajímavé ukázky s naprosto odlišným kontextem, které jsou atraktivní nejen divadelně, ale také díky tématům i aktérům. Přijďte se podívat!

   

Zahraniční studenti vaří pro Plzeň

Zveme vás na gastronomicko-kulturní akci World Dinner, tedy Světovou večeři. Zahraniční studenti pro vás připraví jedinečné ochutnávky ze svých zemí a zajímavý doprovodný program. Zazní hudba, uvidíte tanec. Pojďme společně Plzeň udělat evropskou!

 

ARCHIV NEWSLETTERŮ
ODHLÁSIT ZASÍLÁNÍ NEWSLETTERU

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz