12|11 12|11 12|11 12|11 12|11 2015     2015
 

25 let poté

Den boje za svobodu a demokracii a zejména 25 let od sametové revoluce si Plzeň připomene hned několika akcemi. Koncert, beseda, vernisáž fotografické výstavy nebo mše svatá, to vše budete moci navštívit ve dnech 16. a 17. listopadu v rámci programu 25 let poté. V dalších článcích si přečtěte více o tom, co vás čeká.

V Pekle zahrají undergroundové kapely

V předvečer 17. listopadu se v Kulturním domě Peklo sejdou čtyři kapely, které své posluchače naladí na undergroundovou vlnu. Krch-off band je seskupení kolem jednoho z nejvýznamnějších a nejosobitějších básníků - J. H. Krchovského. Půlnoc vznikla v roce 1988 na troskách The Plastic People Of The Universe a v Plzni zahraje své poslední vystoupení. Známá skupina ECHT! vznikla už před víc než čtvrt stoletím a dnes se o ní mluví jako o legendě pub rocku či pub punku. Trio Burgtheater zhudebňuje básně a příběhy saxofonisty Plastic People of the Universe Vráti Brabence.

   

Listopad 1989 na fotografiích

Jak vypadal listopad 1989 v Plzni? Přijďte se podívat na vernisáž výstavy fotografa Radovana Kodery, který svým objektivem zachytil dění těchto pohnutých dní v Plzni.

 
     

Panelová diskuze v Nebi

„Vše se stalo tak, jak se asi stát mělo. Nemyslím si, že bychom něco měli dělat jinak. Hlavně zpočátku jsme byli vrženi do víru dění, moc času na nějakou systémovější či promyšlenější práci nezbývalo, museli jsme reagovat rychle a v takové situaci se vždy nějaké chyby najdou. Ale nemyslím, že by byly zásadní. Vše se vyvíjelo tím žádoucím směrem,“ popisuje události listopadu 1989 jejich aktivní účastník Vladimír Líbal. Spolu s Jiřím Podlipným, Zdeňkem Prosekem a Miroslavem Antonem budou za doprovodu písniček Jaroslava Hutky diskutovat v cafébaru Nebe. Přijďte si také zavzpomínat!

Přijďte ochutnat světovou kuchyni

Zahraniční studenti vaří pro Plzeň! Krom ochutnávek originálních jídel ze svých zemí si připravili také doprovodný program. Pojďme společně udělat Plzeň evropskou!

 

Výherce na kole

Soutěž konference OPEN UP! má svého výherce. Kdo nabídl nejlepší řešení, jak zlepšit jinou než automobilovou mobilitu Plzni a získal na realizaci svého nápadu 25 tisíc?

   
 

Hledají se tváře revoluce

Kdo byl kluk, kterého natáčela televize v nemocnici, poté co ho zmlátili na Národní třídě? Kdo o pár dní později zvedal telefony v pražském tiskovém středisku? A kdo vezl letáky do Krkonoš? Pomozte najít neznámé tváře revoluce.

ARCHIV NEWSLETTERŮ
ODHLÁSIT ZASÍLÁNÍ NEWSLETTERU

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz