26|11 26|11 26|11 26|11 26|11 2015     2015
 

Akcent v plném proudu

Ještě dvě ze tří představení můžete navštívit v KD Peklo v rámci ozvěn festivalu Akcent. Projekt Barbory Schneiderové Sídliště z plechu, v němž účinkují lidé, jejichž domovem jsou ulice a paneláky, nabídne pět různých pohledů na život na předměstí. Představení Vadí-nevadí vznikalo skoro dva roky v Kostelci nad Orlicí. V tomto malém východočeském městě vedle sebe žijí tři společenství, čeští starousedlíci, Romové a cizinci v místním uprchlickém táboře...

Pěstujme prostor společně

Čím chcete, aby pro vás byla Plzeň? Městem, kde můžete posedět s přáteli a sousedy na rohu vaší ulice? Kde na obyčejných místech potkáte něco neobyčejného – obnovenou Městskou plovárnu, upravenou Zapomenutou zahradu nebo putující Almaru překvapení? Městem, kde můžete sami zvelebit kdejaký zanedbaný kout, ze kterého nechcete každý víkend odjet – které se mění i dle vašeho přání? Pokud chcete přispět k proměně Plzně v ještě lepší místo, přihlaste svůj podnět na zlepšení a sami přidejte ruku k dílu při jeho realizaci. Přečtěte si také na webu úspěsné podněty, které v rámci projektu Pěstuj prostor již zrealizovaly.

   

Registrujte se na konferenci o dobrovolnictví

Přijďte se inspirovat na bezplatnou konferenci a propojte svou obec, organizaci a veřejnost mezinárodním dobrovolnictvím!

 
     

Umělci na rezidenci

Slovenská sochařka, chorvatský výtvarník a maďarský spisovatel jsou dalšími umělci, kteří se nyní účastní rezidenčních pobytů v rámci programu OPEN A.i.R. Sochařka Nina Šošková ozdobila veřejný prostor mozaikou ve Fresh Air Gallery. 29. 11. od 17.00 se můžete s talentovanou umělkyní setkat ve stejné galerii na vernisáži. Dílo Vitara Drinkoviče - Zvuk těla - si budete moct prohlédnout 8. do 14. 12. na různých místech v Plzni - například v katedrále sv. Bartoloměje. Postřehy maďarského spisovatele Mihályho Etlingera můžete již teď číst zde. Rezidence nabízejí jedinečnou příležitost pro kontakt s umělci z celého světa. Příští rok by do Plzně mělo zavítat na 18 zahraničních umělců.

 

Něco ke čtení...

Jak bude v roce 2015 vypadat program Evropského hlavního města kultury? Dříve než budete Knihu druhou s přehledem programu držet v ruce, prolistujte si ji alespoň virtuálně.

   

Staňte se tváří vědárny!

Zúčastněte se fotografování snímků pro připravovaný designový web vědecké knihovny a získejte jako odměnu zdarma profesionální portrétní fotografie.