13|01 13|01 13|01 13|01 13|01 2015     2015
 

Přidejte se ke slavnostnímu otevírání plzeňského ráje!

V sobotu 17. ledna se po pěti letech příprav oficiálně otevře světu město Plzeň jako Evropské hlavní město kultury 2015. Hlavními aktéry zahájení projektu bude samotná Plzeň, její občané a návštěvníci. Pod taktovkou Petra Formana se rozehraje podívaná na oslavu zahájení největší kulturní události tohoto roku v České republice. Otevírání města se bude odehrávat v průběhu tří dnů.

Nalaďte se na Symfonii zvonů

Slavnostní moment - vrchol zahájení, nazvaný Symfonie zvonů, se začne odehrávat po páté hodině na náměstí Republiky. Nejprve se na zde sejdou čtyři průvody symbolizující plzeňské řeky, poté se na celé ploše rozehraje strhující podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních herců, akrobatů, hudebníků a dalších umělců. Diváci mimo jiné uvidí největší videomapping u nás z dílny 3dsense, který oživí nejen katedrálu, ale i domy okolo. Ale ani diváci v sadovém okruhu nepřijdou zkrátka. Krom sledování zahájení na velkoformátových LCD obrazovkách se budou moct zastavit například v ledovém baru Františka Bálka.

   

Puntík sem a puntík tam...

Vstupte do nečekaného světa obrazů, hudby, tance a překvapení! Večer pro všechny, kdo mají rádi swing, radost až do rána, tanec, saxofony, trombony, trumpety, no prostě vše, co jde spojit se slovy jazzband, big band, tančírna, gala večer...

 
     

Plzeň otevřená všem

Kromě sobotního zahájení čekají na české i zahraniční návštěvníky po celý víkend od pátku do neděle na mnoha místech Plzně další zajímavé a nevšední zážitky: již v pátek netradiční procházky Skrytého města s výkladem po známých i neznámých místech Plzně a celosvětová oslava narozenin umění Art's Birthday, v sobotu první možnost vidět rozsáhlou retrospektivní výstavu Ateliér Jiřího Trnky v Galerii města Plzně či pozorovat vznik ledového baru před Měšťanskou besedou. V neděli pak mohou Plzeňané a hosté absolvovat opět sousedské procházky a setkávání s plzeňskými osobnostmi či odpolední matiné, věnované Rize – Evropskému hlavnímu městu kultury 2014 nebo strávit pestré odpoledne na Happy handicap.

 

Na co se připravit

Slavnostní zahájení projektu Plzeň 2015 - Evropského hlavního města kultury bude velkolepé. Musíme ho však důkladně připravit a zajistit bezpečnost desetitisíců návštěvníků. Proto bychom předem rádi upozornili na městské uzavírky a omezený přístup na dané lokace, obzvláště pak v centru města.

   

(nejen) Electro Swing v Pekle

Radost, vášeň a elektroswing v Pekle. Zakončete slavnostní večer s hvězdami českého elektroswingu a s rezidenty tančírny Nové Scény ND. Dress code není podmínkou, avšak swingová móda, švihácké uniformy nebo večerní koktejlové šaty určitě vítány!

 

ARCHIV NEWSLETTERŮ
ODHLÁSIT ZASÍLÁNÍ NEWSLETTERU

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz