Plzeňský biskup nahrál píseň pro zvon do chrámu sv. Bartoloměje

Pomozte svými nápady znovu rozeznít zvony v plzeňské katedrále! Na podporu veřejné sbírky „Ze srdce zvon“ nazpívali plzeňští umělci píseň, ke které namluvil text biskup Mons. František Radkovský. Pod jeho patronátem běží sbírka na nové zvony do plzeňské katedrály, vyhlášená v návaznosti na ideovou architektonickou soutěž „Dvě věže“. Během ní vyplul na povrch příběh, o kterém málokdo z Plzeňanů věděl: před sedmdesáti lety zabavili nacističtí okupanti z katedrály čtyři z pěti zvonů a nechali je roztavit.

     

Projekt Ohrožené kostely / Vernisáž Znovunacházení

Srdečně zveme na první vernisáž z projektu Ohrožené kostely, který připravuje Plzeň 2015 ve spolupráci se studenty UUD pod vedením pana profesora Beránka.

 

POZVÁNKA / Muzeum církevního umění plzeňské diecéze v Plzni

Od 16. 6. 2012 je pro Vás otevřeno Muzeum církevního umění ve Františkánské ulici 11 v Plzni.

Muzeum je koncipováno jako soubor křesťanských reálií, který seznamuje návštěvníka se světem křesťanů. K tomuto cíli používá výtvarných děl historických epoch, bohoslužebných náčiní, rouch a textů, které uvádějí tyto předměty do souvislostí s křesťanským životem a vysvětlují jejich významy.


Blog Plzeň 2015 - Co pojí belgické město Liége a Plzeň?

V polovině července navštívili zástupci města Plzně a projektu Plzeň 2015 partnerské město Liége na východě Belgie.


VÝSTAVA / Fríšova vila

Dne 8. 8. 2012 od 18:00 Vás zveme na vernisáž k výstavě, která bude probíhat ve Fríšově vile, Boženy Němcové 9, Plzeň. Program výstavy a informace o vystupujících naleznete níže.

 

ARCHIV NEWSLETTERŮ

Plzeň 2015
Evropské hlavní
město kultury

Plzeň 2015, o.p.s
Pražská 19
301 00 Plzeň

+420 378 035 360
info@plzen2015.cz
www.plzen2015.cz